עדכוני מיסוי בינלאומי - יוני 2013
 

נורבגיה|פולין|הודו|שוויץ|ארצות הברית|אמנות מס 

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

יוני 2013 

הסקירה להלן, המתפרסמת כאן אחת לחודש, עוסקת בהתפתחויות ושינויים בדיני המס במדינות שונות ברחבי העולם. כמו כן, סקירה זאת כוללת התייחסות לאמנות מס חדשות וכן פרוטוקולים לאמנות מס, שנחתמו, תוקנו או נכנסו לתוקף.
 

נורבגיה

ממשלת נורווגיה הודיעה לאחרונה על רפורמה במס שתיכנס לתוקף בשנת 2014. במסגרת הרפורמה, שיעור מס החברות יופחת ל – 27% משיעור של 28% כיום.
 

פולין

משרד האוצר הפולני פרסם לאחרונה הצעת חוק ליישום משטר חברה נשלטת זרה (controlled foreign company) במערכת המס בפולין. משטר ה-CFC יחול על יחידים וחברות תושבות פולין.
 

הודו

האם אדם העושה שימוש בשירותי פרסום במנוע החיפוש גוגל, חייב לנכות מס במקור במדינה בה הוא תושב? סוגיה זאת מורכבת ותלויה בשאלה האם מנוע החיפוש המופעל על ידי חברת גוגל אירלנד יוצר מוסד קבע במדינה אחרת? להרחבה, ראו: האם אתר אינטרנט יוצר מוסד קבע?
 

שוויץ 

שוויץ הודיעה לאחרונה על מספר הצעות לשינוי שיטת המס שלה. בבסיס ההצעות עומד ביטול הפער במיסוי בין הכנסות מחוץ לשוויץ והכנסות מתוך שווייץ. אולם, כדי למנוע בריחה של חברות בינלאומיות משוויץ, מצפים שהקנטונים בהם מוטל מס חברות גבוה יפחיתו אותו. השינויים המוצעים צפויים להיכנס לתוקף, אם בכלל, בשנת 2018.
 

ארצות הברית

משרד האוצר האמריקאי קבע בחודש מרץ 2013, כי כל חברה שעוסקת בסחר של ביטקוין תוגדר על פי החוק כעסק לשירותים כספיים(Money Services Business) המשמעות היא שכל החוקים הפדראליים של ארה"ב נגד הלבנת הון יחולו על חברות שעוסקות בביטקוין.מי שנפגעה מזה היא בורסת ביטפלור (Bitfloor) מניו יורק, אתר אינטרנטי אשר עסק בקנייה ובמכירה שלביטוין. ביטפלור נאלצה לסגור את הפעילות שלה, בין היתר, בעקבות הרגולציה החדשה. 

ראו גם: ביטקוין כאמצעי תשלום

מיסוי עסקאות בביטקוין

להרחבה בנושא מיסוי אמריקאי, ראו: מדריך מיסוי בארצות הברית
 

אמנות מס

  • לוקסמבורג – איי מאן: אמנת מס חדשה נחתמה בין לוקסמבורג לאיי מאן.
  • דנמרק - אירלנד: החל משא ומתן לתיקון אמנת המס בין דנמרק לאירלנד, אשר תחליף את האמנה הישנה משנת 1993.
  • לוקסמבורג-סרביה: מקיים משא ומתן מתקדם לחתימה על אמנת מס בין לוקסמבורג לסרביה.

 

להרחבה בנושא אמנות מס של ישראל, ראו: מדריך אמנות המס של ישראל (כולל תכנוני מס) 

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי

 

2all - בניית אתרי אינטרנט