עדכוני מיסוי בינלאומי - מאי 2012

שוויץ|צרפת|סינגפור|אמנות מס

ד"ר אבי נוב, עו"ד

מאי 2012

שוויץ

בית משפט בשוויץ פסק לאחרונה לטובת לקוחות אזרחי ארצות הברית של בנק קרדיט סוויס (Credit Suisse) בנושא מסירת מידע ביחס לחשבונות הבנק שלהם. בית המשפט בשוויץ מנע למעשה את העברת המידע ביחס לחשבונות הבנק של אותם לקוחות לידי רשויות המס בארצות הברית. בית המשפט בשוויץ קבע כי אמנת המס שבין ארצות הברית לשוויץ מונעת את העברת המידע כל עוד רשויות המס בארצות הברית אינן מספקות ראיות חותכות להעלמת מס. בית המשפט בשוויץ הסביר עוד כי אי-דיווח על חשבון בנק אינו מהווה עילה להעברת מידע.

להרחבה בנושא זה, ראו:

צרפת

הפרלמנט הצרפתי אישר לאחרונה שינויים בחוק התקציב לשנת 2012, הכוללים רפורמה במס. הרפורמה בצרפת תגרום להכבדת נטל המס על תאגידים ויחידים, כמפורט להלן:

מס חברתי - שיעור המס החברתי עולה מ-3.4% ל-5.4%. המשמעות היא ששיעור המס החברתי המוטל על הכנסות פסיביות הועלה מ-13.5% ל-15.5%. העלאת המס החברתי חלה על הכנסות הוניות מתחילת שנת 2012 ועל הכנסות ריבית ודיבידנדים שנצברו החל מיולי 2012.

מס ערך מוסף - שיעור המע"מ עולה מ-19.6% ל-21.2% החל מחודש אוקטובר 2012.

התחמקות מתשלום מס - הקנס על התחמקות מתשלום מס הועלה מ-37,500 אירו ל-500,000 אירו ומ-75,000 אירו ל-750,000 אירו על עסקאות שנעשות ללא חשבונית או על חשבוניות פיקטיביות.

מיסוי תאגידים - יוטלו מיסים שונים על עסקאות פיננסיות.

סינגפור - שער להשקעות בהודו וסין

בעבר, משקיעים עשו שימוש בחברות תושבות מאוריציוס להשקעות בהודו, סין ואף בדרום אפריקה. כמעט מחצית מההשקעות הישירות בהודו נעשו דרך מאוריציוס בעשר שנים האחרונות.

להרחבה בעניין זה, ראו:

כיום קיימת אפשרות נוספת ואטרקטיבית יותר, להשקעות בהודו ואף בסין, וזאת באמצעות שימוש בחברה תושבת סינגפור. האמנה למניעת כפל מס בין הודו לסינגפור פוטרת ממס בהודו חברה תושבת סינגפור בגין רווחים שהופקו ממכירת מניות חברה הודית, בכפוף לתנאי זכאות ברורים וזאת בשונה מאמנת המס שבין הודו למאוריציוס.

אמנות מס

  • מלטה - נורווגיה: אמנת מס חדשה נחתמה בין מלטה לנורווגיה.
  • גרמניה - שוויצריה: נחתם פרוטוקול חדש לאמנת המס בין גרמניה לשוויצריה.
  • קפריסין - פולין: נחתם פרוטוקול חדש לאמנת המס בין קפריסין לפולין, המעגן את נושא החלפת המידע בין המדינות.

להרחבה בנושא אמנות מס של ישראל, ראו: מדריך אמנות המס של ישראל (כולל תכנוני מס).

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה במייל: avinov@bezeqint.net

2all - בניית אתרי אינטרנט