עדכוני מיסוי בינלאומי - נובמבר 2011
ארצות הברית, בריטניה, שוויץ, אוקראינה

ד"ר אבי נוב, עו"ד

נובמבר 2011

 
ארצות הברית
תכנון מס, אשר במסגרתו מועבר קניין רוחני IP מחברה תושבת ארצות הברית לחברה הרשומה במדינה אחרת, צריך להיעשות בזהירות מרובה. רשות המסים בארצות הברית, ה-IRS, מתכוונת להעמיק את הביקורת ביחס לתכנוני מס אלה החל משנת המס 2012. יש להקפיד בעניין זה על מחירי העברה. במקרים מתאימים ניתן ליהנות מהגנה של האמנות למניעת כפל מס.
 
 
שינוי כללי ה-CFC בבריטניה
בבריטניה ישנם כללי CFC הדומים לכללי ה-CFC הישראליים (חנ"ז). להרחבה בנושא חנ"ז הישראלי, ראו: מדריך להוראות חנ"ז (cfc) וחמי"ז, כולל המלצות לתכנון מס. בריטניה הבינה כי כללי CFC נוקשים מידי ואינם אטרקטיביים למשקיעים, ולפיכך היא מציעה כעת שינויים נרחבים אשר יקלו על המשקיעים. נכון להיום, מדובר בהצעה אשר טרם אושרה.

 
הסכם בין בריטניה לשוויץ
בריטניה ושוויץ חתמו לאחרונה על הסכם מס מיוחד שנועד למסות רווחי הון של תושבי בריטניה אשר הופקו בחשבונות בנק סודיים בשווייץ. הסכם המס צפוי להניב לבריטניה הכנסות של מיליארדים ממיסים. מבחינתה של שוויץ, ההסכם נועד להעניק לה הכרה מהקהילייה הבינלאומית שהיא אינה משמשת מקלט מס לעשירי מדינות המערב המתחמקים ממס במדינות מושבם. ההסכם קובע כי החל משנת 2013 יחול מס בשיעורים שבין 27% ל- 48% על הון שיופקד בידי תושבים בריטים בחשבונות בנק בשוויץ. שיעור המס תלוי בסכום ובסיווג של ההון המופקד בחשבון הבנק. ראו גם - אמנת מס ישראל שוויץ: תכנון מס.
 
 
אוקראינה
בהתאם לחקיקה חדשה באוקראינה, שיעור מס החברות ירד ב-2% בשנת 2012. החל מינואר 2012 ועד סוף דצמבר 2012 שיעור מס החברות יעמוד על 21%. אציין גם כי קיימת חקיקה חדשה יחסית המעניקה הקלות מס מדהימות לחברות בתחום האנרגיה החלופית. להרחבה בנושא תכנון מס ומערכת המס באוקראינה, ראו: תכנון מס להשקעות באוקראינה.
 

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה במייל: avinov@bezeqint.net

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי

logo בניית אתרים