עדכוני מיסוי בינלאומי - נובמבר 2011

סין, תאילנד, צרפת, בריטניה, אוקראינה

ד"ר אבי נוב, עו"ד

דצמבר 2011

 
סין

רשות המסים ברוסיה פרסמה את הבהרה מס' 47 בעניין שיעור המס המיוחד לחברות טכנולוגיה. בהתאם לחקיקה המכונה "Enterprise Income Tax" אשר נכנסה לתוקף בינואר 2008, יחול שיעור מס חברות מיוחד בשיעור של 15% על הכנסת חברות טכנולוגיה בהתאם לקריטריונים בחוק. חקיקה זאת דומה במידה מסוימת לחוק עידוד השקעות הון הישראלי. שיעור מס החברות הרגיל הוא 25%, ולכן מובן שמשקיעים רבים מנסים לזכות בשיעור מס החברות הנמוך.

השאלה שהעסיקה רבים היא האם שיעור מס החברות המיוחד כאמור יחול גם על חברות תושבות סין אשר מפיקות הכנסות ממקורות מחוץ לסין? רשות המסים פרסמה את הבהרה מס' 47 לפיה חברות תושבות סין אשר מפיקות הכנסות ממקורות מחוץ לסין יזכו לשיעור המס המיוחד בהתקיים תנאים שונים.

ראו גם סין: זהירות ממס רווחי הון.

תאילנד

הממשלה בתאילנד אישרה לאחרונה רפורמה במס חברות, ואשר במסגרתו יופחת שיעור מס החברות החל משנת המס 2012, וזאת במטרה לעודד את הכלכלה המקומית ולהתחרות במדינות אחרות.

שיעור מס החברות בתאילנד אמור לרדת משיעור מס כיום של 30% ל- 23% בשנת 2012. שיעור מס החברות אמור לרדת ל-20% בשנת 2013. בנוסף לכך, קיימות הקלות מס נדיבות במקרים מסוימים.

ראו גם: מיסוי השקעות בתאילנד.

צרפת

ראש ממשלת צרפת הודיע על חקיקת "מס סולידריות" בשיעור של 5% אשר יתווסף למס החברות הצרפתי ביחס לתאגידים אשר המחזור השנתי שלהם הוא מעל 250 מיליון יורו. נכון להיום, שיעור מס החברות הצרפתי (האפקטיבי) הוא 34.43%.

בריטניה

רשות המסים בבריטניה (HM Revenue & Customs) הקימה יחידיה מיוחדת למאבק בתכנוני מס מורכבים ושימוש בלתי חוקי במקלטי מס. היחידה תמנה ככל הנראה יותר ממאה מומחי מיסים ופיננסים.

אוקראינה

אוקראינה הולכת בעקבות בריטניה בכל הנוגע למאבק בתכנוני מס ומקלטי מס. הממשלה הודיעה על תוכנית חדשה לפיה ינקטו צעדים נגד מקלטי מס שונים. כמו כן, הממשלה מציעה להטיל מס מיוחד בשיעור של 12% על העברות כספים לחברות הממוקמות במקלטי מס.

ראו גם: תכנון מס להשקעות באוקראינה.

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה במייל: avinov@bezeqint.net

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי

logo בניית אתרים