תכנון מס להשקעות בקרואטיה
 

אמנת מס|ישראל|רווח הון|דיבידנד|ניכוי מס במקור 

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

יולי 2013 

קרואטיה אשר הצטרפה לאיחוד האירופי לאחרונה, מהווה הזדמנות מעניינת להשקעה לישראלים. אחד התחומים המעניינים הוא נדל"ן, אשר מחירם ירד בשנים האחרונות. קיימות הערכות שונות שמחירי הנדל"ן יעלו כתוצאה מההצטרפות של קרואטיה לאיחוד. 

זאת ועוד, קרואטיה, המדינה ה-28 באיחוד האירופי, אמורה לקבל מהאיחוד השקעות בהיקף אדיר של כ 12 מיליארד יורו בשבע השנים הבאות, כך שצפויות בה השקעות עתק בתשתיות. משקיעים מישראל יכולים לעשות שימוש יעיל בדירקטיבות של האיחוד האירופי וכן באמנת המס ישראל קרואטיה.


מערכת המיסוי בקרואטיה

להלן סקירה תמציתית של שיעורי המס בקרואטיה: 

מיסוי יחידים: שיעור המס על יחידים (מקומיים או זרים) הוא בין 12% ל - 40%, בהתאם לגובה ההכנסה. 

מס חברות: חברה תושבת קרואטיה חייבת במס על כלל הכנסותיה בעולם. חברות זרות חייבות במס רק בגין הכנסות אשר הופקו ממקורות בתוך קרואטיה, לרבות רווחים הנובעים ממוסד קבע בקרואטיה. שיעור מס החברות הוא: 20%. כמו כן, חברות יכולות ליהנות, בתנאים מסוימים, מהטבות מס שונות (ראו להלן). 

מס רווחי הון: ביחס לחברות 20%. אולם ביחס ליחידים, שיעור מס רווחי הון נע בין 25% ל – 40%. 

מס ערך מוסף: מס ערך מוסף הוא בין 0% ל- 25%. 

דיבידנד:  ניכוי מס במקור בשיעור 12% על דיבידנדים המחולקים לבעלי מניות זרים. פטור ממס יחול בחלוקה לחברות באיחוד האירופי בהתאם לדירקטיבה אם-בת. 

אמנות למניעת כפל מס: קרואטיה חתומה על יותר מ 50 אמנות למניעת כפל מס, ובכלל זה אמנת המס עם ישראל. ראו גם: אמנת מס ישראל קרואטיה.
 

הטבות מס בקרואטיה

הממשלה בקרואטיה הודיעה באוגוסט 2012 על הטבות מס דרמאטיות למשקיעים בתחומי התעשייה, מחקר ופיתוח, תיירות ועוד. הטבות המס כוללות:

  • הפחתה של 50% בבסיס המס למשך 10 שנים בתנאי שהיקף ההשקעה הוא בין 1 ל- 5 מיליון יורו, והחברה תעסיק 5 עובדים נוספים בקשר להשקעה הזאת.
  • הפחתה של 75% בבסיס המס למשך 10 שנים בתנאי שהיקף ההשקעה הוא בין 1 ל- 3 מיליון יורו, והחברה תעסיק 10 עובדים נוספים בקשר להשקעה הזאת.
  • הפחתה של 100% בבסיס המס למשך 10 שנים בתנאי שהיקף ההשקעה הוא בין 3 ל- 15 מיליון יורו, והחברה תעסיק 15 עובדים נוספים בקשר להשקעה הזאת.


ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי

 

טואול - בניית אתרים