‏13 אפריל 2011

העלמות מס והלבנת כספים

הודעת רשות המסים - חשודים בהעלמות מס והלבנת כספים בהיקף של עשרות מיליוני שח מפעילות של מתן הלוואות בריבית גבוהה והימורים בלתי חוקיים.

החשודים הפעילו שיטות לגביית התשלומים ולהלבנת הכספים שכללו איומים, אלימות פיזית וזריקת רימונים.

היום הותר לפרסום כי חוקרי מפלג תשאול ומודיעין בימ"ר ת"א בשיתוף יחידת יהלום (היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה) של רשות המסים, יחידת ביקורת נותני שירותי מטבע במשרד האוצר והרשות להלבנת הון- מחוז תל אביב, נהלו במהלך 5 החודשים האחרונים חקירה סמויה שעניינה סחיטה באיומים והלבנת הון.

בסיום החקירה הסמויה, נעצרו 6 חשודים, שעבדו כ"חבורה" מאורגנת, ונחקרו למעלה מ- 150 איש. מהחקירה במפלג התשאול עלה כי החשודים הטילו את אימתם על אזרחים בעיר אור יהודה לאורך מספר שנים. אותם אזרחים, חלקם בעלי עסקים, לקחו הלוואות בריבית גבוהה או לחילופין הפסידו כספים בהימורים בלתי חוקיים אצל החשודים.
בגין חובות אלו הפעילה ה"חבורה" שיטות לגביית התשלומים ולהלבנת הכספים שכללו איומים, אלימות פיזית וזריקת רימונים.

מחקירת חוקרי יחידות יהלום של רשות המסים בשיתוף עם מחלק כלכלי בימ"ר עולה כי היקף העלמות המס והלבנת הכספים של החבורה עומד על עשרות מיליוני שקלים.

החשודים ביצעו פעולות משמעותיות לשם הלבנת הון והעלמת מס, שכללה פתיחת צ'יינג', הזרמת כספים, רישום רכוש ושימוש על שם אנשי קש בחשבונות בנק של קרובי משפחה של החשודים.

במספר מקרים אף השתלטו החשודים על חשבונות הבנקים או לחילופין פתחו חשבונות בנק חדשים על שמם של הלווים ובאמצעותם הלבינו הכספים. במסגרת החקירה נתפסו מספר דירות, מספר כלי רכב יוקרתיים וכספים.
 
להרחבה בנושא זה, ראו: מדריך לעבירות מס והלבנת הון
 
ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה במייל: avinov@bezeqint.net
טואול - בניית אתרים