התוכנית החדשה לגילוי מרצון, 2014  

חשבון בנק|רשות המסים|דיווח|בנק בחו"ל 

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

ספטמבר 2014 

רשות המיסים פרסמה נוהל חדש לגילוי מרצון, על מנת לתת הזדמנות נוספת לאנשים שלא דיווחו בתוכנית לגילוי מרצון שהציעה הרשות בנובמבר 2011. רשות המסים תיתן הזדמנות אחרונה לתושבי ישראל לדווח על חשבונות בנק סודיים בחו"ל, באמצעות הנוהל החדש לגילוי מרצון לפני שאלה ייחשפו על ידי הרשות. 

ראו גם:

טיוטת נוהל חדש לגילוי מרצון לשנת 2014

נוהל גילוי מרצון: טבלת השוואה

הוראת ביצוע נוהל גילוי מרצון

רשות המסים אוספת עליכם מידע

כל הדרכים לקבלת מידע בענייני מס

רפורמה בסודיות הבנקאית בשוויץ 

חשיפת חשבונות בנקים בחו"ל

מידע על חשבון בנק בלתי-מדווח בחו"ל, ובכלל זה חשבון בנק לא-מדווח בשוויץ, יכול להגיע לרשות המסים בדרכים שונות, ובכלל זה באמצעות שימוש בסעיף 26 לאמנות למניעת כפל מס. סעיף 26 לאמנת המודל של ה-OECD עומד בפני שינויים דרמאטיים אשר ישפיעו על אפשרויות החשיפה של חשבונות בנק בלתי-מדווחים. להרחבה, ראו: אמנות המס יחשפו חשבונות בנק בחו"להנוהל החדש לגילוי מרצון מפורסם במקביל למאמצי רשות המסים לקבל מידע אודות חשבונות בנק בלתי מדווחים בחו"ל. 

ראו גם:

כל הדרכים לקבלת מידע בענייני מס 

רשות המסים אוספת עליכם מידע 

התוכנית החדשה לגילוי מרצון

הנוהל החדש לגילוי מרצון מחליף למעשה את הנוהל הקבוע של רשות המסים משנת 2005. הנוהל החדש יחד עם הוראת השעה לשנת 2014, שפורסמה, כוללים שלושה מסלולים:

1. גילוי מרצון רגיל – הבקשה לגילוי מרצון מוגשת לרשות המסים עם שמו של בעל חשבון הבנק הבלתי-מדווח בחו"ל.

2. גילוי מרצון אנונימי –הבקשה לגילוי מרצון מוגשת לרשות המסים ללא השם של בעל חשבון הבנק הבלתי-מדווח בחו"ל. השם המלא יימסר לרשות המסים רק לאחר הסדר עם פקיד השומה בנושא מיסוי ההכנסות. מסלול זה מוגבל למשך שנה מיום פרסומה של הוראת השעה.

3. מסלול ירוק - המסלול הירוק מאפשר הגשת דו"חות למס הכנסה ללא צורך בניהול משא ומתן עם מחלקת החקירות ברשות המסים, והוא מיועד לנישומים בעלי הון של עד שני מיליון שקל והכנסה שלא דווחה בשיעור של עד חצי מיליון שקל. גם מסלול זה מוגבל למשך שנה מיום פרסומה של הוראת השעה.

טופס 5329

מי שקיבל לאחרונה מכתב ממחלקת מודיעין ברשות המסים בצירוף טופס 5329 אשר כותרתו "דוח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחול, ונדרש לספק פרטים לרשות המסים אודות ההון וההכנסות שלו בישראל או בחו"ל, לרבות ביחס לחשבונות בנק זרים, יכול בעיקרון להגיש בקשה לפי הנוהל החדש לגילוי מרצוןעם זאת, מומלץ לבחון את כל ההשלכות בטרם הגשת הבקשה לגילוי מרצון.

ראו גם:

טופס 5329 של רשות המסים

רשות המסים מרחיבה את רשת המדווחים 

להרחבה בנושא גילוי מרצון בישראל, ראו: גילוי מרצון - מדריך ליישום ההוראות  

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי 

נכתב על ידי ד"ר אבי נוב, עו"ד 

טואול - בניית אתרים