חדשות מקלטי מס - אפריל 2014  

ג'יברלטר|סיישל|איי מאן|ג'רזי|איי הבתולה|BVI  

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

אפריל 2014 

סקירה זאת המתפרסמת כאן אחת לחודש, עוסקת בהתפתחויות ושינויים בדיני המס (רגולציה, חתימה על אמנות מס ועוד) במקלטי המס ברחבי העולם. כמו כן, סקירה זאת כוללת התייחסות לידיעות המתפרסמות מפעם לפעם בתקשורת העולמית בנושא מקלטי מס.

להרחבה בנושא מקלטי מס, ראו: מקלטי מס - המדריך לתכנון מס
 

ג'יברלטר

בהתאם לחקיקה חדשה, החל מינואר 2014, תמלוגים שהופקו בגיברלטר יהיו חלק מבסיס המס ויהיו כפופים למיסוי בשיעור של 10%, או 20% במקרים מסוימים. החקיקה החדשה קובעת כי יראו הכנסה מתמלוגים כמופקת או נצמחת בגיברלטר אם החברה מקבלת ההכנסה רשומה בגיברלטר.

ראו גם: גיברלטר כמקלט מס אטרקטיבי, וכן: הקמת חברה בגיברלטר 

סיישל

רגולטור חדש נוסד בסיישל - The Seychelles Financial Services Authority אשר בין תפקידו כלולים רישוי ובקרה ביחס למגזר השירותים מלבד הבנקים, לרבות רישום חברות בינלאומיות (International Business Companies), שותפויות מוגבלות, נאמנויות בינלאומיות, ופאונדיישנים. היישות - פאונדיישן בסיישל, היא אטרקטיבית מאוד בכל הקשור לתכנון מס בינלאומי. הרגולטור החדש בסיישל נוסד ופועל תחת החקיקה החדשה – Financial Services Authority Act, 2013.
 

איי מאן

תעשיית משחקי האונליין פורחת באיי מאן, והיא מהווה כ 14% מהכלכלה המקומית באי. נכון להיום באיי מאן פועלים 56 בעלי רישיונות להפעלת משחקי אונליין. תעשיית משחקי האונליין באיי מאן מרכזת כ 1400 עובדים.

ראו גם: הקמת חברה במקלט מס באיי מאן
 

ג'רזי

ספרד אישרה לנציגי הממשל לחתום על הסכם מיוחדים לחילופי מידע עם ג'רזי.

להרחבה בעניין הסכמים אלו, ראו: הסכמים מיוחדים לחילופי מידע עם מקלטי מס

ראו גם: ג'רזי, אחד ממקלטי המס האידיאליים
 

איי הבתולה (BVI)

בלגיה הוסיפה את איי הבתולה (BVI) לרשימה של מקלטי המס המחייבים בדיווח מיוחד. חברה בלגית המעבירה תשלומים של מעל 100,000 יורו לחברה במקלט מס חייבת בדיווח. במקרה של אי-דיווח התשלום אינו מוכר כהוצאה.

 

להרחבה בנושא איי הבתולה (BVI), ראו: מקלט מס באיי הבתולה (BVI) 

לעדכונים שוטפים בנושא ההתפתחויות במקלטי מס, ראו: חדשות מקלטי מס 

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי 

נכתב על ידי ד"ר אבי נוב, עו"ד

טואול - בניית אתרים