הסכם בין ישראל לארה"ב בנושא חשבונות בנק 

רשות המסים|FATCA|בנקים|חשבון בנק  

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

מרץ 2014 

מדינת ישראל מנהלת בימים אלה משא ומתן עם משרד האוצר האמריקאי לגיבוש הסכם אשר יכלול העברת מידע הדדית על חשבונות בנק. ההסכם בין ישראל לארה"ב בעניין זה תלוי, בין היתר, בהצלחת הפיילוט אשר בוחן את היישום של ההסכם. 

ההסכם בין ישראל לארה"ב קובע כי הבנקים בישראל יעבירו לרשות המסים מידע על לקוחות אמריקאים, ואלה יעבירו זאת הלאה לרשויות המס בארה"ב. במקביל, הרשויות בארה"ב יעבירו מידע לרשויות המס הישראליות ביחס לישראלים המנהלים את חשבונותיהם בארה"ב. 


כללי ה-
FATCA

המגעים להסכם החלו בעקבות דרישת הרשויות האמריקאיות מהבנקים בעולם ליישם את כללי ה-FATCA, שכוללים העברת מידע על לקוחות אמריקאים בבנקים. במסגרת כללי ה-FATCA, נדרשים הבנקים בעולם להחתים את לקוחותיהם על טפסים שלפיהם הצהירו על הכספים בחשבון לרשויות המס האמריקאיות, וכן להעביר את פרטי החשבונות לרשויות בארה"ב. 

ראו גם: 

בחינת יישום ה-FATCA בישראל

יישום חקיקת ה-FATCA 

הבנקים בישראל ממתינים בדריכות להסכם בין ישראל לארה"ב, שכן לאחר חתימה על ההסכם הם יהיו כפופים לרשות המסים הישראלית ולא לרשויות בארצות הברית. בדרך זאת הסנקציות במקרה של הפרה לא יהיו חמורות.
 

הדדיות בהסכם

ההסכם בין ישראל לארה"ב אמור להיות הדדי, כאשר המשמעות היא שגם הרשויות האמריקאיות יעבירו לרשויות המס הישראליות מידע על אזרחים ישראלים בעלי חשבונות בנק בארצות הברית. 

במקביל לחתימת ההסכם בין ישראל לארה"ב יהיה צורך בביצוע שינויים בחקיקה הישראלית, ובמיוחד בפקודת מס הכנסה. בנוסף, יהיה צורך בהטמעת טכנולוגיות כך שהמערכות הישראליות והאמריקאיות יתקשרו ביניהן בהחלפת המידע.

 

להרחבה בעניין מיסוי אמריקאי, ראו: מדריך מיסוי בארצות הברית 

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי 

נכתב על ידי ד"ר אבי נוב, עו"ד

 

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים