ארצות הברית תומכת בביטקוין 

ביטקוין|מטבע|ארצות הברית|רגולציה|פדרלי 

ד"ר אבי נוב, עו"ד 

נובמבר 2013 

הרשויות בארצות הברית הביעו תמיכה פומבית בביטקוין ובכך שאין צורך ברגולציה מיוחדת, כמפורט להלן, דבר שיתרום ללא ספק להתחזקות השימוש בכלי הפיננסי החשוב הזה. להרחבה בנושא הרגולציה של הביטקוין, ראו: הרגולציה של הביטקוין: מגמות חדשות בעולם, וכן: מקורות בנושא הרגולציה של הביטקוין. ראו גם: העתיד נמצא בביטקוין

ראו גם: מיסוי ביטקוין בארצות הברית

וועדת הסנאט לביטחון לאומי

ביום 18 בנובמבר 2013 התקיים דיון בנוגע למטבעות וירטואליים בכלל והביטקוין בפרט בוועדת הסנאט לביטחון לאומי ועניינים ממשלתיים (US Senate Committee on Homeland Security and Governmental Affairs). מי שהפתיע עם חוות דעת חיובית שנשלח לוועדת הסנאט לביטחון לאומי, הוא משרד המשפטים האמריקני אשר קבע כי ביטקוין הוא כלי פיננסי לגיטימי. 

אחת מהסוגיות היא האם להתייחס לביטקוין כהילך חוקי, מטבע, או לסווג את הביטקוין כסחורה (ני"ע). ההבחנה הזו תקבע אילו סוכנויות בארצות הברית יפקחו על הביטקוין וכסף דיגיטלי בכלל, וכיצד יתייחסו אליהם חוקי המס. רשות המסים בארצות הברית (IRS) עובדת כעת על הכנת נייר עמדה בנושא מיסוי הביטקוין. ראו גם: ביטקוין כאמצעי תשלום, וכן - המדינה בוחנת כיצד לגבות מס מסוחרי הביטקוין 

יושב ראש הוועדה הסנטור הדמוקרטי טום קרפר אמר כי מטבעות וירטואליים, ככל הנראה בעיקר ביטקוין, ממלאים את דמיונם של כמה, זורעים פחד בלבם של כמה, ומבלבלים לגמרי רבים מאיתנו. קרפר הוסיף ואמר כי בשלב זה הוועדה אינה מציעה הצעת חקיקה כלשהי שנוגעת למטבעות וירטואליים וכי הוועדה מתמקדת בינתיים בהדבקת פערי המידע. היועץ המשפטי של קרן ביטקוין (Bitcoin Foundation) פטריק מורק (Patrick Murck)  הסביר בדיון בסנאט כי "מדובר במטבע ניסיוני והוא צריך להיחשב כסביבת סיכון גבוהה לצרכנים ומשקיעים כרגע".

פדרל ריזרב

בן ברננקי, יו"ר הפדרל ריזרב (Federal Reserve), ציין כי מטבעות וירטואליים מביאים הבטחה לטווח ארוך, ויוכלו יום אחד לקדם מערכת תשלומים מהירה, בטוחה ויעילה יותר מזאת הקיימת כיום. ברננקי הוסיף ואמר כי לפדרל ריזרב אין כל כוונות לבצע רגולציה של ביטקוין, וכי למרות שהפד בדרך כלל עוקב אחר התפתחויות במטבעות וירטואליים וחידושים במערכות תשלומים אחרות, אין לו בהכרח סמכות לפקח ישירות או לבצע רגולציה על החידושים הללו או על מי שמספק אותם. 

וועדת הבחירות הפדרלית

וועדת הבחירות הפדרלית (Federal Election Commission) בארצות הברית מתכוונת ככל הנראה לאשר בקרוב קבלה של תרומות למועמדים בביטקוין. בוועדה טוענים כי תרומה של ביטקוין אינה שונה מהותית מתרומה של מניות או מחשבים המותרות על פי החוק, ולכן יש גם לאשר מתן תרומות באמצעות ביטקוין. 

השרות החשאי בארצות הברית

בשימוע בסנאט נאמר כי רשת פיננסית כמו זו של ביטקוין היא בעלת תועלת אמיתית למערכת הפיננסית, גם אם הם הוא לכאורה משמש כנתיב להלבנת כספים ופעילות לא חוקית. כך לדוגמא, אדוארד לוארי (Edward W. Lowery III), סוכן מיוחד של השירות החשאי (United States Secret Service) אשר אחראים, בין היתר, על מניעת הונאות פיננסיות, טען כי יש הזדמנויות רבות למטבעות דיגיטליים לפעול במסגרת החוק. 

משרד האוצר

ג'ניפר שסקי קלוורי (Jennifer Shasky Calvery), מנהלת רשת הפיקוח על פשעים פיננסיים במשרד האוצר (Financial Crimes Enforcement Network), הסבירה כי הביטקוין מייצג התפתחות חיובית עבור המגזר הפיננסי וכי יש להכיר בחדשנות שמספקים המטבעות הוירטואליים, והתועלת שבצידם.
 

ראו גם:
ביטקוין - מדריך מסים 

מיסוי ביטקוין במדינות שונות

ניתן לקבוע פגישה עם עורך דין מיסים בהתראה קצרה 

אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי 

נכתב על ידי ד"ר אבי נוב, עו"ד

2all - בניית אתרי אינטרנט